15.12.2014 р.                                                                                                                          Голові ФПУ
                                                                                                                                              Осовому Г.В.,
                                                                                                                                              членам президії ФПУ

Шановний Григорію Васильовичу,
шановні члени президії Федерації Профспілок України!


В розділі «Політика» на сайті UKR.NET від 15 грудня 2014 року в 16.41 у статті «Оружием Путина стали антиправительственные движения в Украине - Яценюк». Прем’єр-міністр України стверджує, що Путін змінив тактику по відношенню до України,  «… теперь он делает ставку на протесты против правительства. Теперь его оружием станет польза от общественных движений, которые должны появиться в Украине, чтобы покорить страну диктату Кремля, его видению сферы влияния и большого «русского мира», - сказав А.Яценюк в інтерв’ю французькому виданню Le Figaro.

З цим важко не погодитись. Повний розвал економіки, пуста казна з часів правління Януковича, війна розв’язана Росією, яка забирає життя не тільки наших патріотів, а і підштовхує країну у прірву. На цьому фоні Кабінет Міністрів розробив програму дій яка отримала підтримку депутатського корпусу, демократичних країн світу. Частину цих заходів не можна сприймати однозначно, їх необхідно оцінювати через діалог з соціальними партнерами. Але ж такого діалогу керівництво Федерації Профспілок України не проводить ні з Федерацією роботодавців, ні з керівництвом Кабінету Міністрів України, ні з Президентом України.
Заклики керівництва Федерації Профспілок України до проведення масових заходів в областях та в м.Києві без отримання пояснень, визначення шляхів пом’якшення соціальних наслідків виглядають як чергова зрада від Профспілок.
В якому місці ми були і чому не обурювались, коли країна розкрадалася, коли протягом 20 років формувалася корумпована та бандитська держава, коли сьогодні членські внески галузеві профспілки отримують не завдяки чіткої, прозорої та принципової позиції, а скоріше за звичкою та з надією, що ситуація ще якось зміниться на краще.
Не можна сьогодні ховатися за плечима людей, які й так жебракують, не можна грати на людському факторі.
Прошу членів президії Федерації Профспілок України не приймати рішення щодо організації масових акцій, акцій протесту до тих пір, поки Голова Федерації Профспілок України (Осовий Г.В.), члени президії Федерації Профспілок України не зустрінуться з Прем’єр-міністром України А.Яценюком, роботодавцями, поки не будуть проведені зустрічі, і якщо вони не дадуть результати і після зустрічі с Президентом України Порошенко П.А., тільки тоді треба приймати рішення, тільки тоді, коли будемо знати думку первинних профспілкових організацій.


З повагою,
член президії ФПУ,                                                               
Голова галузевої профспілки  О.Т. Хмарний