Шановний Арсеніє Петровичу!

Професійна спілка працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України на виконання протокольного рішення засідання примирної комісії з розгляду колективного трудового спору (конфлікту) між Профспілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України та Кабінетом Міністрів України (реєстр № 059-14/00-Н) від 23.04.2015 № 3 звертається до Вас з наступним проханням.

Вимогами найманих працівників за зазначеним колективним трудовим спором є погашення заборгованості з заробітної плати, забезпечення колективів дорожніх підприємств об’ємами робіт та їх фінансування на рівні плану 2014 року.

Вирішення цього колективного трудового спору можливо лише у випадку погашення заборгованості перед підрядними організаціями за дорожні роботи, що були виконані у минулі роки під кредитні кошти, залучені Укравтодором під державні гарантії у 2012-2013 роках.

Шановний Арсенію Петровичу, Професійна спілка працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України звертається до Вас втретє з цього питання. 

Досягнуте спільне рішення Кабінету Міністрів та  Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України по цьому трудовому спору (конфлікті) було оформлено 4 червня 2015 року угодою, в якій кабінет Міністрів України взяв на себе чіткі і зрозумілі зобов’язання, а саме:

- в термін до 30 червня 2015р. затвердити Кабінетом Міністрів України постанову «Деякі питання використання у 2015р. коштів залучених у попередні роки під державні гарантії Державним агентством автомобільних доріг»;

- пунктом 2 угоди: «Урядова сторона зобов’язується забезпечити колективи дорожніх підприємств об’ємами робіт та їх фінансування відповідно до планових показників 2015 року та у першочерговому порядку спрямувати кошти, залучені у попередні роки під державні гарантії, на оплату заборгованості за виконані у минулі роки ремонтно-будівельні роботи у сумі 1 573,8 млн. грн. та на оплату співфінансування за контрактами з міжнародними фінансовими організаціями в сумі 244,5 млн. грн.».

Про підписання цієї угоди доведено до відома дорожні колективи, що в якійсь мірі зняло в них соціальну напругу. Вирішення цього питання чекають біля 120 тисяч дорожників та члени їх сімей.

Але як стало відомо з витягу протоколу №67 засідання Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року Кабінет Міністрів України прийняв рішення про «виключення норм стосовно затвердження переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення та обсягів їх фінансування», що робить неможливим виконання ні першої ні другої угод між Професійною спілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України і Кабінетом Міністрів України, які підписані уповноваженим представником Кабінету Міністрів України Підгайним С.Г.

Таким чином цим рішенням Кабінет Міністрів України повністю відмовився від виконання прийнятих на себе зобов’язань по угодам про вирішення першої та другої вимог у колективному трудовому спорі (конфлікті) між Професійною спілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України та Кабінету Міністрів України.

Зважаючи на зазначене, для недопущення соціальних протестів, розгляду конфлікту в судових органах просимо Вас, шановний Арсенію Петровичу повернутись до розгляду цього питання виходячи з рішення угод між Професійною спілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України та Кабінету Міністрів України.

в.о. Голови профспілки  Ломинога М.В.