24 листопада в приміщенні Міністерства інфраструктури відбулося перше засідання робочої групи з реформування дорожньої галузі України під головуванням Міністра Андрія Пивоварського. На зустрічі були присутні спеціалісти самого відомства, Укравтодору, Верховної ради України, експертного середовища, Голова Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Володимир Вакуленко, а також голови профільних громадських об’єднань.

На початку наради голова Укравтодору Андрій Батищев відзначив злагоджену взаємодію Міністерства інфраструктури та Укравтодору, а також доповів учасникам наради про стан виконання завдань, поставлених на початку року.

У рамках заходу директор департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Роман Хміль презентував усім присутнім концепцію реформування дорожнього господарства в Україні. За його словами це удосконалена версія дорожньої карти розвитку галузі, яку Міністерство оприлюднило у червні поточного року. У процесі розробки стратегії розвитку Мініфраструктури та Укравтодор взяли до уваги нинішній стан галузі, врахували успішний європейський досвід, залучили до діалогу профільних експертів Польщі, Литви, Німеччини, Білорусі.

Серед основних напрямків змін, потрібних галузі сьогодні, були визначені наступні:

необхідність децентралізації системи автомобільними дорогами загального користування;

захист автошляхів від впливу великовагового транспорту;

забезпечення належного фінансування, виконання робіт у відповідності до європейських стандартів;

розвиток конкурентного середовища на ринку ремонтно-будівельних робіт.

За словами Романа Хмеля реалізація вищезазначених положень дасть змогу створити нову систему управління автомобільними дорогами, забезпечить належну якість дорожньо-будівельних робіт та дасть змогу в повній мірі реалізувати транспортний потенціал держави. «Зараз програма розрахована на три роки, але нам необхідно прискоритися і втілити цей план в життя у більш стислі терміни. Безумовно, законотворчі процеси в Україні досить тривалі, але маючи підтримку усіх зацікавлених сторін, громадськості, міжнародних спеціалістів ми можемо і повинні реалізувати нашу стратегію якнайшвидше. Тим більше, що велика частина роботи уже зроблена в цьому році», - підкреслив Роман.

Усі присутні підтримали напрацьовані ідеї, а Робертас Габулас зазначив готовність Литовської Республіки підтримувати Міністерство у його прагненні змінити підхід до роботи Укравтодору та управління дорожньою галуззю в цілому. На прохання Андрія Пивоварського усі члени робочої групи погодилися в найближчі два тижні сформувати список нормативно-правових актів, які необхідно ще розробити або доопрацювати, і подати його на розгляд Міністра разом з графіком їх погодження з іншими відомствами. 

Окрім цього, для успішного проведення реформ було вирішено залучити до складу робочої групи представників Міністерства фінансів, Міністерства юстицій та Міністерства економічного розвитку та торгівлі.

Міністерство інфраструктури також запрошує громадське та експертне середовище не стояти осторонь радикального реформування галузі та долучатися до обговорення. 

Пропозиції та зауваження щодо запропонованої концепції змін можна надсилати директору департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень Роману Хмелю до 18 грудня 2015 року на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..