м. Київ                                                                                                                                17 грудня 2015 року

Учасники Загальних зборів ВГО «ВААП», обговоривши стан автомобільних пасажирських перевезень в Україні, відмічають критичність ситуації, яка склалася в галузі автомобільного транспорту загального користування.

Українські автомобільні перевізники останнім часом, як ніколи, стикаються з негативними чинниками, які дестабілізують їх роботу: безперешкодна діяльність «нелегальних» перевізників, зарегульованість діючого автотранспортного законодавства, нескінченні кадрові перестановки і реформування державних відомств, постійне необґрунтоване зростання вартості палива, як основної складової собівартості перевезення, вихід  з ладу транспортних засобів через низьку якість доріг та ін.

Відсутність реформ та бездіяльність деяких державних установ, відповідальних за функціонування ринку пасажирських автомобільних перевезень, призвели до дестабілізації в галузі та глибокої соціально-економічної кризи.

Основні проблемні питання, які відображені в Галузевій угоді у сфері автомобільного транспорту на 2013 – 2015 роки Міністерством інфраструктури України не виконані, а Кабінет Міністрів України, як вищий орган у системі органів виконавчої влади України, не вживає достатніх заходів щодо вирішення проблемних питань в галузі автомобільного транспорту.

Враховуючи кризовий стан у якому перебуває автомобільна галузь України та необхідність термінового прийняття рішень на урядовому рівні, для забезпечення умов ефективного розвитку і функціонування галузі,

ВИРІШЕНО:

Роботу Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» за 2015 рік визнати задовільною.

В повному обсязі підтримати Вимоги Всеукраїнського страйкового комітету автомобільної галузі до Мінінфраструктури та Уряду України.

3. Звернутися до Коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України та Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. з вимогою:

3.1. Більш відповідально підходити до кадрової політики в галузі автомобільного транспорту, призначати на керівні посади фахівців, що мають профільну освіту, відповідний досвід роботи у галузі (не менше 5 років), враховуючи при цьому думку репрезентативних громадських організацій.

3.2. Зобов’язати  нового  керівника  Мінінфраструктури  України  врахувати та сприяти впровадженню спільних напрацювань міністерства і громадськості щодо вирішення найгостріших проблемних питань автотранспортників країни.

4. Звернутися до Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України з пропозицією підтримати ініціативу щодо відповідального підходу до забезпечення кадрової політики (пункт 3 даного рішення).

5. Звернутися до Кабінету Міністрів України та Національного антикорупційного бюро України щодо навмисного затягування передачі повноважень від Укртрансінспекції до Укртрансбезпеки.

6. З метою викорінення налагодженої системи нелегальних перевезень пасажирів автомобільним транспортом в міжобласному сполученні, звернутися до Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. з вимогою створити міжвідомчу робочу групу, включивши до її складу представників Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства інфраструктури України, Міністерства фінансів України, Антимонопольного комітету України та всеукраїнських громадських організацій.

7.Враховуючи багаторазові звернення до Прем’єр-міністра України Яценюка А.П.  щодо введення в дію механізму переходу до адресної грошової допомоги громадянам, що мають право на пільги під час користування послугами автомобільним транспортом та виплати перевізникам заборгованості за здійснені перевезення цієї категорії осіб у поточному році, відповіді на які не були отримані, направити дані вимоги до  Президента України, Голови Верховної Ради України, Головам депутатських фракцій, Головам комітету з питань бюджету та транспорту Верховної Ради України з приводу вирішення даного питання.

8. В разі невиконання вищевказаних заходів Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників», Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців автомобільного «Укравтотранс» та Профспілка працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України разом з усіма репрезентативними профільними громадськими організаціями залишають за собою право, відповідно до законодавства України, провести протестну акцію біля Кабінету Міністрів України.

9. Спільне Рішення Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників», Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців  автомобільного транспорту  «Укравтотранс» та Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України розповсюдити в засобах масової інформації, в тому числі і на регіональному рівні.