ЦК профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України доводить до Вашого відома у порядку інформування зміст листа Мінсоцполітики України щодо врегулювання відшкодування перевізникам витрат за перевезення пільгових категорій громадян.

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

14.01.2016 р.                                     Київ                                     № 48/0/14-16/5

При підготовці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та пов'язаних з цим змін до законодавства пропонувалося визначити право органів місцевого самоврядування за їх рішенням за рахунок коштів місцевого бюджету надавати пільговий проїзд окремим категоріям громадян.        

В процесі доопрацювання внесених Кабінетом Міністрів України законопроектів у Верховній Раді України ухвалено рішення щодо збереження у законодавстві права на пільговий проїзд окремих категорій громадян із покриттям цих видатків за рахунок державного бюджету.

Разом з цим в Законі України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» відповідні видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам не були передбачені.

До Мінсоцполітики надходять чисельні звернення засобів масової інформації, місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій щодо механізму надання пільг на проїзд, джерела покриття таких видатків та порядку відшкодування витрат за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

З метою врегулювання цього питання Мінсоцполітики звернулося до Прем'єр міністра України Яценюка А. П. з проханням доручити Міністерству фінансів терміново підготувати зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та передбачити відповідні видатки для фінансового забезпечення пільгового проїзду окремих категорій громадян.

Лист надсилається у порядку інформування.

Заступник Міністра В.Мущинін