Народний депутат України, Президент ВГО «ВААП» Шкіря І.М. та "Укравтотранс" і Голова Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України Вакуленко В.М. звернулися до Президента України Порошенка П.О., Прем’єр-міністра України Яценюка А.П., Міністра інфраструктури України Пивоварського А.М., щодо ситуації, яка виникла навколо транзитних перевезень українськими автомобільними перевізниками територією Російської Федерації.

02 березня 2016 року                                                        Президенту України Порошенку П.О.

                                                                                        Прем’єр-міністру України Яценюку А.П.

                                                                                        Міністру інфраструктури України Пивоварському А.М.

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників», Всеукраїнське об'єднання організацій роботодавців автомобільного транспорту «Укравтотранс» та Профспілка працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України засвідчують Вам свою повагу та звертаються щодо ситуації, яка виникла навколо транзитних перевезень українськими автомобільними перевізниками територією Російської Федерації.

Хоча в Міністерстві інфраструктури України заявили, що на сьогоднішній день, транзитні автомобілі з номерними знаками Російської Федерації рухаються вільно територією України, але дана проблема до кінця залишається не вирішеною. Так, активістами заявлено, що вони продовжать блокувати рух російських фур, незважаючи на будь-які домовленості. Такі дії наносять непоправну шкоду українським експортерам та транспортним компаніям, які вимушені будуть звільнити тисячі працівників.

Крім цього, ставиться під сумнів надійність України, як транзитної держави, адже заборона чи обмеження транзиту зачіпає інтереси не тільки двох країн, а і підриває авторитет України, як члена СОТ, унеможливлюючи транзит товарів до/з Європейського Союзу.

Варто відмітити, що транзит українських вантажівок через територію Росії в 5,5 разів перевищує транзит фур з російською реєстрацією через Україну. За оцінками експертів втрати України і Російської Федерації в транзитній війні не зрівнянні: ми втрачаємо в 7-10 разів більше (близько 1 млрд. доларів), ніж вони (100 млн. євро).

Ми підтримуємо Асоціацію міжнародних автомобільних перевізників України в даному питанні і вважаємо, що економічні інтереси України повинні бути вищими над політичними.

Виходячи з викладеного та з метою збереження Україною статусу надійного партнера, просимо Вас якнайшвидше втрутитися і врегулювати дане проблемне питання, а також вжити усіх можливих заходів для якнайшвидшого відновлення транзитних перевезень, обмеження на здійснення яких практично унеможливило виконання двосторонніх перевезень.

Сподіваємося на порозуміння та підтримку.