Шановний Володимире Борисовичу!

В лютому 2016 року Профспілка працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України зверталася до Вас (лист №22 від 05.02.2016 року) щодо включення до порядку денного ВРУ проект ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування», № 0954 в пакеті з проектами про Державний дорожній фонд для розгляду в найближчий час. 

До цього часу відповіді на лист ми не отримали та і Верховна Рада України не розглянула це питання.

При цьому ніякі ремонтні роботи Укравтодором не проводяться. Кошти не виділені, рахунки більшості обласних служб автомобільних доріг та облавтодорів заблоковані казначейством. Працівники дорожніх підприємств з початку року не отримують заробітну плату, соціальна напруга в трудових колективах зростає.

З метою забезпечення належного фінансування ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування та для продовження реформування системи управління автомобільними дорогами (в тому числі реорганізації ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» на поточному етапі необхідне внесення змін до законодавства України шляхом прийняття відповідних законі, а саме:

1. Законопроект № 0954 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування», який необхідно прийняти у другому читанні. 

(Розглянуто на пленарному засіданні Верховної Ради України 16.07.2015, передано на повторне друге читання. Листом від 23.07.2015 Комітету з питань транспорту надано пропозиції до законопроекту. Розглянуто 16.09.2015 на засіданні Комітету з питань транспорту та підтримано для розгляду Верховною Радою України у повторному другому читанні.  26.11.2015 на засіданні Верховної Ради України за пропозицією Комітету з питань транспорту розгляд відкладено (з метою розгляду разом із законопроектами № 2724 і № 2725). У Прикінцевих положеннях законопроекту 0954 зазначено норму, що він  набирає чинності з дня набрання чинності змін до Бюджетного кодексу України).

2. Законопроекти № 2724 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо створення Державного дорожнього фонду України» та № 2725 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Державного дорожнього фонду України».

 Законопроекти системно пов’язані із законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування» визначають джерела фінансування дорожнього господарства з урахуванням передачі автомобільних доріг загального користування місцевого значення до сфери управління Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних та Севастопольської міської державних адміністрацій.

(Народними депутатами України Вадатурським А.О., Дубневичем Я.В., Діденком І.А. та іншими 09.09.2015 внесено на розгляд Верховної Ради України доопрацьовані законопроекти  № 2724 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення Державного дорожнього фонду України» та № 2725 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Державного дорожнього фонду України».  Законопроект № 2724 розглянуто на засіданні Комітету з питань транспорту 04.11.2015 та рекомендовано Верховній Раді України прийняти його за основу.  Законопроект № 2725 розглянуто на засіданні Комітету з питань бюджету 09.12.2015 та рекомендовано Верховній Раді України прийняти його за основу.  Проекти обговорено на пленарному засіданні Верховної Ради України 04.02.2016.)

Враховуючи наведене, просимо Вас, шановний Володимире Борисовичу, включити до порядку денного ВРУ для розгляду  в найближчий час проект ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування» , № 0954 в пакеті з проектами законопроектів № 2724 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо створення Державного дорожнього фонду України» та № 2725 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Державного дорожнього фонду України». 

Просимо надати відповідь для інформування трудових колективів.

Сподіваємось на розуміння та підтримку.

 

З повагою,

Голова Профспілки     В. М. Вакуленко