Центральним Комітетом Профспілки було направлено звернення Голові Верховної Ради України Гройсману В.М., Голові Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Павелку А.В., Голові Комітету Верховної Ради України з питань транспорту Дубневичу Я.В., Голові Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Денісовій Л.Л. щодо подолання Вето на Закон України № 4024 «Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» відносно фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг».

Зміст звернення

Профспілка працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України глибоко стурбована кризовим фінансово-економічним становищем автотранспортних підприємств,  яке склалось у зв’язку з відсутністю з початку року фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян.

Верховна Рада України 18.02.2016р. прийняла Закон України № 4024 «Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг».

23.02.2016р. цей закон було підписано головою Верховної Ради України Гройсманом В.Б. і в той же день, 23.02.2016р., було передано на підпис Президента України.

Але,   на Закон України №4024 «Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг»  05.04.2016 Президентом накладено Вето. 

З цього приводу зростає конфліктність у суспільстві, автопідприємства ледве зводять кінці з кінцями, у трудових колективах росте соціальна напруга.

На жаль, на сьогодні ситуація не врегульована. Перевізники пасажирів не мають економічної можливості без відповідної компенсації із бюджетів перевозити безоплатно всі пільгові категорії населення.

Офіційні перевізники країни, знаходячись в критичному економічному стані, розуміючи свою соціальну роль в суспільстві, економічний стан соціально-незахищених верств населення, тимчасово припиняють перевезення пільгових категорій громадян, при цьому, за рахунок власних коштів беруть зобов’язання перевозити безкоштовно учасників бойових дій та членів родин загиблих учасників АТО до вирішення питань на законодавчому рівні – відшкодування перевізникам витрат за перевезення пільгових категорій громадян.

З метою виходу із законодавчої колізії, що склалась при відшкодуванні витрат за перевезення пільгових категорій громадян Профспілка працівників атомобільного транспорту та шляхового господарства України звертається до Вас з вимогою терміново вжити відповідних заходів щодо подолання Вето на Закон України № 4024 «Про внесення змін до додатків № 3 та № 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансового забезпечення компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг», що захистить тисячі соціально-незахищених громадян, зніме соціальну напругу в громадах.