30 листопада 2017 року в м. Києві відбулося розширене засідання президії  Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України.

У розширеному засіданні президії Профспілки прийняли участь:

Саєнко Володимир Володимирович  - В. о. заступника  Голови ФПУ;             

Харченко Олександр Іванович - В. о. заступника Голови Державного агентства автомобільних доріг України.

 На засіданні президії розглядались наступні питання:

 1.                  Про хід реформування системи управління дорогами загального користування

 Заслухавши та обговоривши інформацію В.о. заступника Голови Державного агентства автомобільних доріг України Харченка О.І. та Голови Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України   Вакуленка В. М. президія відмічає, що у  дорожньому господарстві України відбуваються певні позитивні зрушення.

17 листопада 2016 року Верховна Рада України прийняла Закон щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування, яким передбачено передачу доріг місцевого значення зі сфери управління Укравтодору місцевим органам влади і нові вимоги до виконання ремонтно-будівельних робіт та експлуатації доріг.

Закон набуває чинності 1 січня 2018 року і саме з цього часу дороги місцевого значення будуть передані до сфери управління держадміністрацій, що дозволить більш спрямовано розпоряджатися коштами на регіональному рівні, більш ефективно здійснювати утримання і ремонт доріг,  самостійно визначати ділянки доріг, що потребують ремонту, а також нести повну відповідальність за якість проведених робіт.

Дочірні  підприємства в областях залишаться в структурі ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України», як підрядні організації та будуть виконувати роботи по експлуатації та утриманню автомобільних доріг.

Проте, незважаючи на те,  що у  дорожньому господарстві України відбуваються певні позитивні зрушення залишається не вирішеним питання погашення боргів по заробітній платі.

 2.                  Про роботу Волинської об’єднаної та  Волинської обласної  організацій профспілки з питань організаційного  та фінансового зміцнення профспілки, доповідач   Ломинога М.В.

Станом на 13.11.2017 на профобслуговуванні  профкому Волинської об’єднаної профспілкової організації знаходяться 14 первинних профспілкових організацій  з загальною чисельністю  членів профспілки - 878.

Згідно Статуту галузевої профспілки проводяться засідання профкому об’єднаної профспілкової організації працівників шляхових господарств  і профкомів первинних профспілкових організацій.

Голови первинних профспілкових організацій навчаються на семінар-нарадах, на які запрошуються спеціалісти Федерації профспілок Волинської області.

До  складу профспілкового комітету входять 14 голів первинних профспілкових організацій.

Проте, не всі статутні вимоги, рішення пленумів головою  об’єднаної  профспілкової організації  виконуються вчасно і в повному обсязі.

Потребує значного покращення робота Волинської обласної організації профспілки  з питань організаційного  та фінансового зміцнення профспілки.

Станом на 13.11.2017 на профобслуговуванні  Волинської обласної організації профспілки залишились тільки чотири первинні профспілкові організації: Луцьке АТП-10701,  АТП «ВОПАС», Всеукраїнська спілка автомобілістів», автошкола із загальною чисельністю членів профспілки 437.

Не вирішуються ряд фінансових питань. Немає аналізу надходження членських внесків до обласної організації профспілки. Відсутня книга нарахування заробітної плати. Весь  бухгалтерський облік  ведеться тільки  в головній книзі.

Рішення про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій  на 13.11.2017 не отримано. 

          3.      Про план роботи ЦК Профспілки на   I півріччя 2018 року.

4.                  Про включення до складу галузевої Профспілки та прийняття на профобслуговування ЦК Профспілки первинної профспілкової організації ПАТ «ЛРУАС, доповідач  - Ломинога М.В.

Відповідно до пункту 10.12, розділ 10 та розглянувши представлені матеріали: протокол профспілкових зборів первинної профспілкової організації публічного акціонерного товариства «Луганське регіональне управління автобусних станцій», від 28 листопада 2017р., звернення до голови Профспілки, президія ЦК профспілки вирішила включити до складу Профспілки  та прийняти на профспілкове обслуговування Центральним комітетом профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України первинну профспілкову організацію публічного акціонерного товариства «Луганське регіональне управління автобусних станцій».

 5.                    Про звернення до Міністра інфраструктури України Омеляна В. В. щодо навчально-курсових комбінатів, доповідач Ломинога М.В.

            За дорученням учасників розширеного засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України, Голова Профспілки звернувся до Міністра інфраструктури України Омеляна В. В.   у зв’язку із загрозою знищення автошкіл та обласних навчально-курсових комбінатів Міністерства інфраструктури України.

6.      Різне:

Про виконання постанови президії ЦК профспілки від 27 вересня ц.р. № П-10-1 (пункт 4), доповідач Ломинога М.В.

     Про проведення акції – пікетування Верховної Ради України, доповідач   Ломинога М.В.