Моментом виникнення колективного трудового спору (конфлікту) вважається 15.05.2014 р. коли було прийнято постанову V пленуму ЦК профспілки, затверджені вимоги до Кабінету Міністрів України.
23 вересня 2014 року відбулося розширене засідання президії ЦК профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України з питання: «Про вступ профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України в колективний трудовий спір на національному рівні з Кабінетом Міністрів України».
Працівники дорожніх організацій не отримали заробітну плату за квітень-серпень 2014 року.
Руйнування доріг досягло безпрецедентних масштабів. Через відсутність фінансування у поточному році не розпочато ремонтно-будівельні роботи.

Вперше за останні десять років не ліквідовано аварійну ямковість за наслідками зими 2013 – 2014 років.
Заклики, вимоги Профспілки до відповідних органів влади, Прем’єр-міністра, Кабінету Міністрів України про необхідність виконати норми Конституції України, Закону України «Про оплату праці» по відношенню до працівників дорожніх господарств з 2013року по цей час залишаються без відповідного реагування.
Президія ЦК профспілки постановила вступити в колективний трудовий спір на національному рівні з Кабінетом Міністрів України.
Згідно статті 18 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» Профспілкою може бути розпочато страйк, якщо примирні процедури не приведуть до вирішення колективного трудового спору (конфлікту)…