від 03 жовтня 2014 року

    Відбулася зустріч Голови ЦК профспілки (Хмарний О.Т.) з Головою Державного агентства автомобільних доріг України (Підгайний С.Г.) з приводу вимог трудових колективів щодо погашення заборгованості із заробітної плати працівникам дорожньої галузі, вступу в колективний трудовий спір на національному рівні з Кабінетом Міністрів України.
Керівника Укравтодору повідомлено про соціальну напруженість в трудових колективах. Поінформовано, що розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 29.09.2014 р. №166-р призупинена реєстрація колективного трудового спору (конфлікту) на термін 7 днів для перевірки повноважень представників сторін, відповідності вимог найманих працівників, положення ст.2 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та дотримання процедури формування і затвердження вимог найманих працівників.

    Урядом прийнято рішення про часткове погашення заборгованості із заробітної плати працівникам дорожніх підприємств. Кошти направлені на рахунки дочірніх підприємств.
    Працівники ДП «Київський облдорупр» не отримали часткове погашення заборгованості із заробітної плати. Це спричинило обурення трудових колективів. Первинними профспілковими організаціями ДП «Київський облдорупр» прийнято рішення провести мітинг біля Кабінету Міністрів України та вдатися до заходів перекриття автомобільних доріг.
На вимоги учасників мітингу 03.10.204 р. керівники Мінфіну не з’явилися. Перемови Уряду відбувалися через представника секретаріату Кабінету Міністрів України.
 Після двохгодинного очікування, представником секретаріату Кабінету Міністрів України інформовано учасників мітингу, що питання виплати заборгованості із заробітної плати буде здійснено протягом 6 – 7 жовтня поточного року.
    Учасники мітингу попередили, що в разі неотримання боргу по зарплаті 8 жовтня п.р. всі працівники ДП «Київський облдорупр» вийдуть до Кабінету Міністрів України з акцією протесту та приймуть рішення про проведення більш рішучих дій.
    Профспілкова організація ДП «Київський облдорупр» вдячна профспілковим організаціям інших областей за консолідовані дії та направлення відповідних телеграм на адресу Прем’єр-міністра України Яценюка А.П.
    Враховуючи що до святкування професійного свята «День автомобіліста і дорожника» заборгованість із заробітної плати не буде погашено у повному обсязі пропонуємо висловити позицію про тактику подальших дій на рівні області та Профспілки в цілому.

З повагою,
Голова профспілки                    О.Т.Хмарний