ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ

Урочисті збори з нагоди Дня автомобіліста та дорожника зібрали в обласній державній адміністрації кращих представників цих професій.  З професійним святом водіїв, ремонтників, інженерно-технічних працівників, дорожників привітав перший заступник голови обласної державної адміністрації Григорій Самардак.
- У період запеклих боїв ці відважні люди вивезли шість автобусів з дітлахами із табору в Cлав'янську. Перед виїздом із Запоріжжя їм обіцяли мирний коридор та захист. Однак у дорозі водіям прийшлось все робити самостійно - проїжджати блок-пост та небезпечні ділянки дороги. Коли ми їх зустріли, вже тут, з першого автобусу вийшла малеча, найстаршому з яких було шість років, - поділився спогадами Євген Семечаєвський.
Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих водіїв, які загинули у період Другої світової війни та зараз, захищаючи територіальну цілісність України.
До пам’ятника воїнам-автомобілістам направлена делегація для покладання квітів.

Напередодні відзначення Дня автомобіліста і дорожника відбувся ІІ конкурс водійської майстерності серед водіїв пасажирського автотранспорту. Захід проходив за участю Запорізької обласної організації профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства та підтримки Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації на базі автодрому Запорізького державного обласного учбово-курсового комбінату.
Цього року учасниками конкурсу стали водії з шести запорізьких автомобільних підприємств: ТОВ «Альянс-Авто», ТОВ «Альфа-транс», ТОВ «Запорізькі автомобільні лінії», ТОВ «Приміські сполучення», ТОВ «Старавто» та ВАТ «Мотор Січ».
Майстерність конкурсантів оцінювало кваліфіковане журі за підсумками виконання 10 маневрів, серед яких - заїзд у двір, «кишеню», габаритний коридор, переїзд залізничного переїзду, слизької ділянки, вісімки тощо. Також перевірялись знання правил дорожнього руху та вміння водіїв надавати першу медичну допомогу.
За підсумками конкурсу перше місце виборов представник ТОВ «Старавто» Сергій Гогожинський. Друге – водій ТОВ «Приміські сполучення» Денис Салахутдинов. Третє - Ілля Міронов (ТОВ «Запорізькі автомобільні лінії»).

Напередодні відзначення Дня автомобіліста і дорожника відбувся VII традиційний турнір з міні-футболу серед команд підприємств пасажирських перевізників, служби автомобільних доріг та облдержадміністрації. Змагання відбулися за участю Запорізької обласної організації профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства при організаційній підтримці Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури обласної державної адміністрації.
Цього року на футбольному полі Кубок автомобіліста виборювали сім команд -  ТОВ «Таврія-таксі», ТОВ «Еталон», ТОВ «Радіо-Таксі», «Шляховик», команда облдержадміністрації та новачок  у турнірі - ТПУ «Мотор Січ».
У запеклій боротьбі перемогу здобули гравці ТПУ «Мотор Січ».
Директор департаменту промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Євген Семечаєвський привітав переможців та учасників і вручив нагороди.

На виконання Постанови пленуму ЦК Профспілки №ІІ-16 від 23.09.2014 п.2 Голова Запорізького Обкому зустрілася з членами галузевої профспілки, які працюють у відрядженні на Сході України, а саме в м.Маріуполі Донецької області. Ознайомилась з соціально – побутовими умовами перебування працівників дорожніх підприємств. Умови проживання можна розцінити, як добрі, харчування – задовільні. Спілкуючись з працівниками Львівського, Херсонського, Одеського, Київського, Запорізького, Полтавського Облавтодорів були підняті питання до профспілки, які потребують негайного вирішення, а саме:
1. Збільшення витрат на відрядження. На сьогоднішній день, сума витрат на відрядження складає лише 30 грн. на добу, що є занадто низькою, зважаючи на умови в яких доводиться працювати робітникам  в зоні проведення АТО (під смт. Талаківка в наслідок обстрілу була пошкоджена техніка).
2. Збільшення заробітної плати робітникам, працюючим з зоні проведення АТО.
3. Видача належним чином юридично оформлених документів на відрядження дорожнім працівникам, які виконують державні завдання на Сході України.
Всі вимоги працівників були доведені до відома ЦК Профспілки для вирішення питання на державному рівні.