КИЇВСЬКА МІСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ

16 червня 2016 р. відбулося ІІ засідання Ради Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок», яке провів Голова Київської Міськпрофради В. П. Мельник.  

В роботі прийняли участь представники Київської міської організаціії профспілки, які є членами Ради.

Головне питання порядку денного – засоби реагування й можливі дії столичних профспілок щодо соціального захисту своїх членів у зв’язку з підвищенням тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.      

Доповідачі та інші учасники заходу прокоментували дії Уряду щодо встановлення економічно необґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги, ділилися думками стосовно ролі столичних профспілок у ситуації, яка склалася в країні, й виробили спільне рішення щодо активних протестних дій з вимогами: 

* негайно переглянути встановлені Урядом ціни на природний газ для населення;

* підвищити з 01.10.2016 р. (до початку опалювального сезону) розміри мінімальної заробітної плати й мінімальної пенсії до рівня, не нижчого за фактичний розмір прожиткового мінімуму, для відповідної категорії осіб (у цінах вересня  поточного року – 3861 грн. та 2864 грн. відповідно). 

На засіданні Ради також йшлося про внесення доповнень і змін до Статуту Об'єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок» (доповідач – В. С. Рижих) та про кадрові зміни у Міськпрофраді (доповідач – В. П. Мельник). 

У заході взяли участь Голова Федерації профспілок України Г. В. Осовий, колишній міністр з питань житлово-комунального господарства, нині – Голова всеукраїнської громадської організації «Спілка власників житла України» О. Ю. Кучеренко, начальник відділу житлових субсидій управління пільг, державної та регіональної допомоги Департаменту соціальної політики КМДА Н. В. Григоренко, Голова Спільного представницького органу роботодавців м. Києва В. І. Майко та ін. 

9 червня 2016 р. представники Київської міської організації профспілки, разом з представниками 26 галузевих членських організацій, що входять до складу Об’єднання профспілок, організацій профспілок у м. Києві «Київська міська рада профспілок», Громадські об’єднання «Тарифна мобілізація» й «Публічний аудит», а також небайдужі громадяни, які приєдналися до маршу протесту Київської Міськпрофради, пікетували Національну Комісію, котра здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП, далі – Комісія). 

     Аби не допустити подальшого збідніння народу України через економічно необґрунтовані тарифи на послуги з централізованого опалення й постачання гарячої води для населення, пікетувальники вимагали: 

* оприлюднення об’єктивних даних про газовий баланс України й прозорості енергетичних і фінансових потоків у житлово-комунальному господарстві та енергетичному секторі;

* приведення чинних тарифів у відповідність до досягнутого рівня соціально-економічного розвитку, згідно з вимогами ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»;

* заборонити НКРЕКП підвищувати тарифи без їх попереднього аудиту експертами;

* встановити адекватні та обгрунтовані тарифи й ціну на газ. 

     На засіданні були Голова Київської Міськпрофради В. Мельник та його заступник, О. Панова. У заході також взяли участь народні депутати, зокрема, лідер партії «Батьківщина» Ю. Тимошенко, заступник голови Київської міської державної адміністрації П. Пантелеєв, генеральний директор ПАТ «Київенерго» О. Фоменко, представники органів місцевого самоврядування й міжнародних організацій, експерти.

     Незважаючи на довготривалі вимоги громадськості (цього дня й раніше), Комісія все ж таки затвердила рішення про встановлення нечувано завищених тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для потреб населення, вважаючи їх цілком обгрунтованими.    

     Як зазначила, під час обговорення цього питання, керівник профільного департаменту НКРЕКП С. Черних: «Чинний середньозважений тариф на тепло для населення становить 534 грн за 1 Гкал, з 1 липня середньозважений тариф встановлюється на рівні 1043 грн за 1 Гкал, що відповідає середньозваженому зростанню на 95,3 %». Вона пояснила, що збільшення тарифів спричинили такі ключові фактори: зростання паливної складової (на 474 грн/Гкал), тарифу на електроенергію (13 грн/Гкал) та заробітних плат (9 грн/Гкал).

   Отже, наводимо дані з підвищення цін і тарифів, що вже відбулося й від сьогодні надалі утверджено:

* на природний газ – з 1 травня 2016 р. – вдвічі.

* на опалення та гарячу воду – з 1 липня 2016 р. – в 1,8 – 2, 2 рази.

* на холодну воду – з 1 вересня 2016 р. – на 30%.

* на електроенергію – з 1 жовтня 2016 р. – на 30%.

     Коментуючи для засобів масової інформації, профспілчан і представників громадськості рішення НКРЕКП, Голова Київської Міськпрофради Валентин Мельник заявив, що профспілки усе це так не залишать і будуть боротися за приведення чинних тарифів у відповідність до досягнутого рівня соціально-економічного розвитку, згідно з вимогами Закону України «Про житлово-комунальні послуги», обстоювати соціальну справедливість, вживаючи для цього максимально дієві заходи! 

03 вересня поточного року Київська міська організація працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства провела ІІI звітно-виборну конференцію, на яку був обраний 31 делегат.

В роботі прийняли участь: в.о. голови галузевої профспілки України Ломинога М.В., заступник голови об’єднання профспілок «Київська міська рада профспілок» Рижих В.С., Президент АсМАП України Костюченко Л.М., генеральний директор Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс» Дробиш О.М., директор філії «Закарпаття» УДП «Укрінтеравтосервіс» Цуганич М.М. та запрошені представники профактиву підприємств – членських організацій Київського міському профспілки.

«Основна увага міському профспілки, зусилля первинних організацій у звітному періоді, були спрямовані насамперед на соціально-економічний захист працюючих, вирішення виробничих та соціальних завдань, поглиблення соціального діалогу з роботодавцями.

Не зважаючи на зовнішні умови, об’єктивні чинники, нашому міському профспілки у звітному періоді в основному вдалося зберегти структуру нашої організації» - зазначив у звітній доповіді голова Київського міському профспілки Сависько В.Й.

Після обговорення доповіді голови міської організації профспілки за звітний період з листопада 2010 року до вересня поточного року,  звіту голови ревізійної комісії та виступів запрошених і делегатів звітно-виборчої конференції постановили: роботу Київської міської організації профспілки визнати задовільною, акт ревізійної комісії – затвердити.

Головою Київської міської організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства на новий термін обрано Сависька Василя Йосиповича, а головою ревізійної комісії Коломієць Тетяну Анатоліївну.

 

03 березня поточного року відбувся VI пленум Київської міської організації профспілки.
У ході роботи Пленуму було визначено дії міському профспілки про проведенню звітно-виборної кампанії 2015 року.
Також з доповіддю «Про стан соціального діалогу в колективах підприємств Київської міської організації профспілки» виступив голова Київської міської орагнізації профспілки Сависько В.Й., в якій він зазначив:
«Нажаль, ми з Вами стали свідками того, що урядом прийнято рішення про підвищення в декілька разів тарифів на житлово-комунальні послуги для населення та ціни на проїзд в пасажирському транспорті.
Зростають ціни на продукти харчування та промислові товари, які напряму залежать від курсу долара, стрімко зростає рівень інфляції.
У своєму зверненні до київської влади та роботодавців міста профспілками було викладено вимоги:
1. Зберегти та створити додатково кількість сучасних робочих місць, особливо для молоді.
2. Погасити зарплатні борги.
3. Відновити фінансування соціальних програм для малозабезпечених верств населення.
4. Забезпечити виплату муніципальних надбавок для працівників бюджетної сфери.
5. Проводити ефективний соціальний діалог з профспілками. Укласти територіальну угоду на 2015 - 2016 роки.
З метою сприяння соціальному діалогу на локальному рівні, керівниками Київської міської державної адміністрації, Київської міської ради профспілок та Федерації роботодавців м.Києва за ініціативи Міськпрофради, підписано та надіслано спільного листа до районних у м. Києві державних адміністрацій, міських галузевих профорганізацій, керівників та первинних профспілкових організацій підприємств, установ, організацій м. Києва «Про укладення колективних договорів на 2014-2016 роки».
В листі зазначено, що колективний договір укладається з дотриманням норм чинного законодавства та норм, установлених Генеральною, галузевими та територіальними угодами, як мінімальних гарантій».

19 листопада  поточного року у Будинку Вчителя відбулася зустріч профактиву м.Києва із столичним мером Віталієм Кличком, в якій взяли участь і представники Київської міської організації профспілки.
Темою обговорення стали питання відновлення соціального діалогу Київської міської адміністрації, роботодавців і профспілок для захисту працюючих киян, пенсіонерів, інвалідів та малозахищених верств населення, поліпшення соціально-економічної ситуації в м. Києві.
У ході зустрічі голова Київської міської ради профспілок Валентин Мельник доповів про катастрофічну ситуацію у трудових колективах м. Києва, про зростання заборгованості із заробітної плати в підприємствах усіх форм власності. Голова міськпрофради підкреслив, що всі згадані проблеми перекладено на плечі працівників, а також закликав столичну владу почути людей і налагодити соціальний діалог і дієву співпрацю з киянами, роботодавцями і трудовими колективами. «За останні 6 місяців заборгованість із зарплати в м. Києві зросла більш ніж на 40% і складає 105 млн грн, – наголосив Валентин Мельник.

14 жовтня поточного року відбулося засідання президії Київського міського комітету профспілки та семінар-нарада голів, скарбників та профактиву.
З доповіддю про стан з виплати заробітної плати на підприємствах профспілки виступив голова Київського міського комітету профспілки Сависько Василь Йосипович. В обговоренні питання прийняли участь голова ППО АсМАП України Лановенко Олександр Петрович, голова ППО УДП «Укрінтеравтосервіс» Костелко Олена Йосипівна, голова ППО ПАТ АК «Укртранс» Цибульська Тетяна Антонівна, голова ППО ПАТ «КВК «Рапід» Шведа Володимир Васильович.

9 жовтня представники трудових колективів автоперевізників – членських організацій Київського міського комітету профспілки прийняли участь у зустрічі з Костюченком Л.М., президентом АсМАП України.

7 жовтня 2014 року представники Київського міського комітету профспілки прийняли участь у роботі Всеукраїнського форуму «Профспілки за гідну працю та добробут людини» за участю голови ФПУ Осового Г.В., заступника голови Кондрюка С.М., міністра соціальної політики Денисової Л.Л.