КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ

28 серпня 2015 року Кіровоградська обласна організація працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства провела VI звітно-виборчу конференцію. День її проведення співпав з 25-річчям створення галузевої профспілки.

Рішенням пленуму делегати були обрані за демократичним принципом: 1 делегат від кожної первинної організації. З 27 делегатів на конференцію прибули 24.

В роботі прийняли участь голова ФПО в Кіровоградській області М. Баланенко, начальник Служби автомобільних доріг у Кіровоградській області С. Поліщук, головний інженер ДП «Кіровоградський облавтодор» А. Зорькін, голова асоціації перевізників в Кіровоградській області А. Голованов та запрошені голови профкомів, які не були обрані делегатами.

Після обговорення доповіді голови обласної організації профспілки працівників АТ та ШГ за звітний період з жовтня 2010 року до серпня поточного року та звіту голови ревізійної комісії та виступів запрошених і делегатів VI звітно-виборчої конференції постановили: роботу Кіровоградської обласної організації профспілки працівників АТ та ШГ визнати задовільною Акт ревізійної комісії – затвердити.

Головою обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства обрано Л. Попову, а головою ревізійної комісії Л. Галушко.

На конференції обрані делегати на VI з’їзд галузевої профспілки: Л. Попова, А. Голованов та делеговані до складу ЦК галузевої профспілки Л. Попова та Н. Балашова.

Вичерпавши порядок денний, делегати обрали президію та склад обласної організації профспілки працівників АТ та ШГ.

 

Надаємо інформацію про діяльність Кіровоградського обкому профспілки.

Докорів на адресу профспілок можна почути багато: безголосі, безсилі, невпливові… Можу назвати один приклад, який розвіє подібні чорні епітети. Президія об’єднаної обласної організації профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства домоглася звільнення з посади (уже колишнього) в.о. обов’язків директора ДП «Кіровоградський облавтодор» - за систематичні порушення Закону «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», КЗпП та положень колективного договору. Звісно, далеко не всі профспілкові лідери здатні вступити у двобій з керівником. Голова обкому профспілки автомобілістів і шляховиків Людмила Попова – справжній боєць, яка не могла спокійно спостерігати за неправомірними діями начальника і сприймати його пусті обіцянки, тож сміливо стала на захист інтересів працівників.
В чому полягали порушення? У затримках виплати заробітної плати – єдиного джерела існування людей. Навіть при наявності коштів не завжди здійснювалися першочергові платежі. Хронічним стало неперерахування членський профспілкових внесків. Це ті гроші, які уже утримані із зарплати кожного працюючого і посягати на них ніхто не має права. Такий вчинок можна порівняти хіба що з привласненням чужого майна. Офіційною мовою неперерахування профвнесків перешкоджає законній діяльності профорганізацій. Більше того, президія звинуватила керівника у втручанні в діяльність профспілки (підбурювання працівників до виходу з профспілки).
Спочатку Людмила Попова вірила словам начальника, який не раз обіцяв погасити заборгованість із профвнесків. Восени минулого року навіть була укладена угода про погашення заборгованості із профспілкових внесків, а це майже 344 тис.грн, яка не була виконана у повному обсязі. Терпець, як кажуть, урвався і президія об’єднаної профорганізації  прийняла рішення про звернення до ПАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» з вимогою про розірвання трудового контракту з в.о. обов’язки директора ДП «Кіровоградський облавтодор» та звільнення його із займаної посади.
У складні взаємини керівника і голови обкому профспілки  втручався голова Профспілки працівників автотранспорту та шляхового господарства Олег Хмарний – безрезультатно, тож він підтримав рішення обкому профспілки щодо розірвання трудового контракту з  директором – порушником.
Були претензії до керівника облавтодору і у облдержадміністрації – по боргах із зарплати. Тож погляди соціальних партнерів щодо  керівника облавтодору збіглися. З таким виконуючим обов’язки можна було б, як кажуть, заїхати дуже далеко. На щастя, його керівництво припинилося. Сьогодні дочірнє підприємство очолює професіонал із соціальною душею, який у нормальне русло спрямовує взаємини з обкомом профспілки. Нелегка спадщина йому дісталася, але при бажанні можна ситуацію виправити на користь трудового колективу.

Марія Іванова, керівник прес-центру ФПО