ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФСПІЛКИ

від 10.06.2015 року                                                                                ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРУ УКРАЇНИ

                                                                                        ЯЦЕНЮКУ А.П.

 

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

працівників дочірнього підприємства "Чернівецький Облавтодор"

 

Шановний Арсенію Петровичу! 

Звертаємося до Вас за дорученням трудових колективів.

Робота три дні на тиждень, постійна затримка заробітної плати на два-три місяці, без стабільного та достатнього фінансування, колективи в критичному стані. Держава не фінансує, а штрафи за невчасні розрахунки з державою та постачальниками, дорогі кредити забирають останні копіки. Заробітна плата робітників та механізаторів з 1660 грн. в 2013 році впала до 1560 грн. в 2015 році. Люди не витримують і відмовляються виходити на роботу. Фінансування зменьшується, 2013 рік - 58,1 млн.грн., на 2015 рік - 43,28 млн. грн. в умовах подорожчання пального та матеріалів. Оборотних коштів немає. Бригади працюють час від часу, немає коштів на придбання матеріалів та пального. На 10 червня по Облавтодору не виплачена повністю заробітна плата за лютий, березень, квітень, травень. Це стало системою. Висновок: ні дорожники, ні дороги нікому не потрібні? Дорожники не злодії. Спитайте у робітників, які взимку чистять від снігу дороги, а влітку в тридцятиградусну спеку укладають асфальт - коли і скільки мільйонів вони вкрали? Люди розуміють в яких складних умовах знаходиться Україна, як можуть, підтримували та підтримують українську армію. Але в кожного є сім'я, є діти, є комунальні платежі. Але саме страшне, що люди втрачають віру та надію, вони позбавлені права на працю, на кусень хліба. Люди вимагають дати можливість працювати і вчасно отримувати зароблене. Турбує в майбутньому залишитись без роботи та можливості заробляти на життя. "Реформа галузі" або так звана "оптимізація", це просто скорочення чисельності, або початок кінця сталої дорожної галузі, якою побудувані існуючі дороги в 70-80 роки. В Чернівецькій області, за останні 25 років побудована тільки об'їзна міста Чернівці. В умовах фактичного знищення знаходиться колектив дорожників не тільки нашої області.

Тому ми вважаємо, що наші проблеми можливо вирішити тільки на урядовому рівні. Першочерговою проблемою є невідкладне погашення заборгованості по заробітній платі, а також вчасне та достатнє фінансування. Колектив може, хоче і буде працювати.

Шановний Арсенію Петровичу! Сподіваємося на вирішення проблем дорожників на державному рівні, а також що наше Звернення не піде по звичайному бюрократичному колу.

Звернення прийнято на розширеному засіданні профспілкового комітету ДП «Чернівецький облавтодор» на вимогу трудових колективів.