20 травня 2016 року відбулися Загальні звітно-виборчі збори Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників». Одним з основних пунктів порядку денного було визначення керівництва організації. Після звіту про виконану роботу рішенням загальних зборів висловлено довіру діючому Президенту ВГО «ВААП» та «Укравтотранс», Народному депутату України Шкірі Ігорю Миколайовичу. Його одноголосно обрано Президентом ВГО «ВААП» на наступний період. Загальні збори ВГО «ВААП» роботу асоціації за 2012-2016 роки визнали задовільною. Також було обговорено та обрано новий склад Ради організації.

Сегодня своей очереди в парламенте ждут три важных для дорожного хозяйства законопроекта. Если бы все украинцы понимали важность этих документов, парламентарии не смогли бы выйти из зала заседаний, без позитивного голосования, пишет в эксклюзивной колонке для портала ЦТС глава департамента автоперевозок при МИУ Роман Хмиль.

"Более 40% украинских дорог на сегодня уже полностью уничтожены. Причина - отсутствие текущего ремонта в течение последних 10 лет. Сейчас эти дороги уже требуют капитального ремонта - "с нуля". Остальные -  находятся в неудовлетворительном состоянии. При отсутствии надлежащего обслуживания через 5-7 лет они тоже могут исчезнуть. Это не выдумка и не параллельная реальность, это наше ближайшее будущее, если...

Громадські автотранспортні об’єднання, що працюють у правовому полі, наголошують на існуванні на ринку регулярних пасажирських перевезень великої кількості автобусів, що переобладнані з вантажних транспортних засобів та здійснюють свою діяльність під виглядом регулярних спеціальних та нерегулярних перевезень, а також перевезень для власних потреб.
Водночас, починаючи з 5 серпня 2014 року, виконання Укртрансінспекцією відповідних контрольно-наглядових функцій та повноважень у повному обсязі тимчасово призупинено.
При цьому спостерігається посилення недобросовісної конкуренції зі сторони тих перевізників, які працюють поза межами правового поля, систематично порушують автотранспортне законодавство в частині відсутності дозвільних документів, що призводить до нехтування вимог безпеки автомобільних перевезень.
Наразі Укртрансінспекцією здійснюються певні заходи державного нагляду та контролю шляхом проведення рейдових перевірок і вжиття заходів до порушників транспортного законодавства, а саме:
а) автомобільних перевізників, які є нерезидентами України;
б) громадян, водіїв транспортних засобів, які допустили правопорушення автотранспортного законодавства і несуть адміністративну відповідальність за статтями 133-1, 133-2, 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

26 березня 2015 року відбулося розширене засідання спільного представницького органу Сторони роботодавців у сфері автомобільного транспорту Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців автомобільного транспорту «Укравтотранс» та Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців транспортної галузі «Федерації роботодавців транспорту України». На засіданні були присутні запрошені уповноважені представники соціальних партнерів від спільного представницького органу профспілок в галузі автомобільного транспорту, Професійної спілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства і Всеукраїнської незалежної професійної спілки працівників транспорту.
В процесі розгляду порядку денного були напрацьовані механізми і погоджені ключові проблемні питання, які потребують першочергового спільного вирішення в короткий термін. Для забезпечення дієвості розглянутих механізмів у рішеннях, які потребують внесення змін до законодавчих актів з урахуванням інтересів соціальних партнерів, прийнято спільне рішення:
Надати право Шкірі Ігорю Миколайовичу як Голові спільного представницького органу Сторони роботодавців у сфері автомобільного транспорту бути Уповноваженим представником спільного представницького органу Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства, Всеукраїнської незалежної профспілки працівників транспорту, а також Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців автомобільного транспорту «Укравтотранс» як Сторони профспілок, представляти вищевказані громадські організації та їх соціальних партнерів у вищих органах державної влади.

Автомобільні дороги місцевого значення будуть передані на  місцевий рівень разом з коштами на їх утримання. Таку заяву зробив Голова Державного агентства автомобільних доріг України Сергій Підгайний в ході запису однієї з телепрограм, роз’ясняючи суть Концепції реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування та проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування».

Президентом Асоціації Костюченко Л.М., за участі голови Ради регіону учасників АсМАП України м. Києва Гриненко В.І. та фінансового директора – директора департаменту економіки та фінансів Гужевської Т.К. була проведена робота по приведенню у відповідність положень Постанови НБУ № 591 від 22 вересня 2014 року.

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників» виступила з ініціативою щодо збору гуманітарної допомоги. Вона призначається для мирних жителів, які опинилися в зоні конфлікту у Донецькій та Луганській областях.
Автомобільні перевізники всієї України відгукнулися і приєдналися до даної ініціативи. Гуманітарна допомога включає продукти харчування та медикаменти, які передаються в лікарні, школи, дитячі садки тощо.
Особливо хочеться подякувати територіальним відділенням ВГО “ВААП” у Львівській, Чернігівській, Одеській, Житомирській, Сумській, Кіровоградській та інших областях.

Шановні учасники об’єднання!
За ініціативи транспортників України 23 вересня 2014 року у м. Київ о 14:00 (готель «Турист», початок реєстрації – 13:00) відбудеться Всеукраїнський транспортний форум під егідою Всеукраїнського об’єднання «Український транспортний союз» за участі учасників партії «Відродження», Федерації роботодавців транспорту України, АсМАП України, Профспілки працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства, Всеукраїнської громадської організації «Громадський рух «За Майбутнє», Всеукраїнської громадської організації «Асоціація автомобільних перевізників».
Основною метою проведення Форуму є визначення стратегічних завдань розбудови транспортно-дорожнього комплексу України, зокрема в рамках проведення парламентських виборів в Україні у 2014 році.
Від імені усіх учасників запрошую прийняти участь у цьому Форумі та зробити свій внесок у розбудову національної транспортної галузі.
З повагою Президент ВГО УТС Леонід Костюченко

Сьогодні відбулася робоча зустріч керівництва ВГО «ВААП» та федерації «УКРАВТОТРАНС» з Міністром інфраструктури Максимом Бурбаком. В ході зустрічі Президент ВГО «ВААП» Ігор Шкіря, віце-президент ВГО ВААП Володимир Вакуленко, віце-президент федерації «УКРАВТОТРАНС» Петро Овчар звернулися до Міністра з приводу вкрай критичної ситуації, яка склалася в галузі пасажирського автомобільного транспорту.
На сьогоднішній день, неефективність діючої стратегії розвитку призвела до повномасштабної системної кризи, повної некерованості та розвалу галузі. Причиною цього є реакція на неефективну систему управління та відсутність дієвого контролю за дотриманням діючого законодавства всіма учасниками процесу пасажирських автомобільних перевезень.