Автомобільні дороги місцевого значення будуть передані на  місцевий рівень разом з коштами на їх утримання. Таку заяву зробив Голова Державного агентства автомобільних доріг України Сергій Підгайний в ході запису однієї з телепрограм, роз’ясняючи суть Концепції реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування та проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування».

За його словами, перш ніж розпочати передачу дорожньої мережі загального користування місцевого значення до місцевих органів влади – у Верховній Раді України буде розглянуто цілу низку змін до Податкового та Бюджетного кодексів України, котрі зумовлять децентралізацію фінансування.
«Іншими словами – сьогодні дорожня мережа комунальної власності утримується за рахунок субвенцій держбюджету, в перспективі – вулична мережа рівно як і автомобільні дороги місцевого значення обслуговуватимуться за рахунок надходжень, що залишатимуться в місцевих бюджетах», – зазначив С.Підгайний.
На його думку, розмежування повноважень центральних і місцевих органів влади в частині управління позаміською дорожньою мережею дозволить оптимізувати напрями використання фінансових ресурсів та ефективніше планувати виконання дорожніх робіт.
«Керівництво областей краще знається на потребах своїх громад, а отже яку дорогу необхідно відремонтувати в першу чергу, якими коштами та у який спосіб визначатиме краще за центр», – підкреслив він.
Голова Укравтодору додав, що також в рамках реформування дорожнього господарства планується внести зміни до класифікації автомобільних доріг і запровадити довгострокові (до 7 років) контракти на їх експлуатаційне утримання, що дозволить залучити до виконання робіт з експлуатаційного утримання комерційні компанії, які мають більші виробничі потужності та матеріально-технічні ресурси ніж «облавтодори», а отже якість виконуваних ними робіт буде значно вища.
«Головні ж положення Концепції та змін до законодавства, ініційованих Укравтодором, – це створення захищеного Державного дорожнього фонду й розширення доходної частини спеціального фонду Держбюджету, їх реалізація дозволить задовольнити потреби дорожнього господарства України», – додав він насамкінець інтерв’ю.
Нагадаємо, нову редакцію Концепції реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування, розроблену Укравтодором у І півріччі 2014 року, вже схвалено Міністерством інфраструктури України, а також передано Службам автомобільних доріг для обговорення облдержадміністраціями, міськими радами і громадськістю та всім зацікавленим Міністерствам і відомствам на погодження.
Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування» підготовлено у новій редакції та зареєстровано у ВРУ VIII скликання 27 листопада за №0954.

Прес-служба Укравтодору