В Статуті профспілки закріплені норми відповідно до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».
29 грудня 1999 року профспілка зареєстрована Міністерством юстиції України (свідоцтво №1296) як Всеукраїнська, в грудні 2012 року її визнано такою, що відповідає критеріям репрезентативності на галузевому рівні для участі у колективних переговорах з укладання галузевих (міжгалузевих) угод та для делегування представників до органів соціального діалогу на відповідному рівні (Свідоцтво Національної Служби Посередництва і Примирення від 16.12.11 № 046-11-00Г). Станом на 1 липня 2014 року профспілка об’єднує 59949 членів профспілки.
Діяльність ЦК профспілки разом з організаційними ланками спрямована на виконання статутних завдань та рішень V з’їзду Профспілки в тому числі:
- збереження фінансового та організаційного зміцнення структурної побудови Профспілки;
- поширення ідеології сучасного профспілкового руху, основою якого є самоорганізація працівників для захисту своїх прав та інтересів;
- підвищення персональної відповідальності керівників організаційних ланок Профспілки всіх рівнів за дотримання фінансової дисципліни;
- участь у розробленні проектів законодавчих і нормативно-правових актів, які стосуються діяльності галузей;
- запобігання масовим звільненням, відстоювання повної та продуктивної зайнятості;
- збереження та функціонування відомчих оздоровчих закладів, дитячих таборів відпочинку та інших об’єктів соціального призначення.
Для досягнення своїх завдань галузева профспілка співпрацює з органами державної влади.
Укладаються Галузеві угоди з Міністерством інфраструктури України, Державним агентством автомобільних доріг України, в яких визначаються мінімальні розміри ставок (окладів) заробітної плати як мінімальні гарантії в оплаті праці по галузям, а також умови зростання фондів оплати праці. Встановлені для застосування на підприємствах і в організаціях галузей перелік і розміри доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників.
ЦК профспілки представляє інтереси членів профспілки в органах Федерації профспілок України, Федерації профспілок транспортників України делегувавши до них своїх представників, захищаючи разом з ними й інтереси у вищих органах державної влади, всеукраїнських організаціях роботодавців, міжнародних профспілкових та інших організаціях.
Профспілка постійно вдосконалює взаємодію і співпрацю з соціальними партнерами. Соціальними партнерами Профспілки є Міністерство інфраструктури України, Державне агентство автомобільних доріг України, Всеукраїнська асоціація автоперевізників, Асоціація міжнародних перевізників України, Всеукраїнське галузеве об’єднання роботодавців, Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті.
Громадські організації активну участь приймають у розробці нормативно-правових актів. В 2013 році Представники Профспілки приймали активну участь у підготовці 25 проектів нормативних актів.
З метою впливу на думку керівників державних органів влади, формування громадської позиції транспортників у суспільстві, відстоювання інтересів працівників автомобілістів і дорожників голова профспілки та працівники апарату здійснюють представництво у тристоронній соціально-економічній Раді, конкурсному комітеті при Мінінфраструктури України, колегії Укравтодору, в Раді ВААП, в Раді ФПУ, ліцензійній комісії при Укртрасінспекції, Громадських радах: при Міністерстві Інфраструктури України, Укртрансінспекції, Укрпраці, Укравтодорі, Спільному представницькому органі репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, в комісії по реформуванню дорожньої галузі при Укравтодорі, в робочих групах при Мінінфраструктурі України: по розробці нової редакції Закону України «Про автомобільний транспорт», вирішенню проблемних питань внутрішніх пасажирських перевезень, удосконаленню діяльності автобусних станцій.
Профспілка відкрита для обговорення проблем автомобілістів, дорожників, профспілкових комітетів та пропозицій удосконалення профспілкової структури і управління, положень Статуту галузевої профспілки.
Пропозиції з цих питань просимо направляти за адресою: вул.Шота Руставелі, 39/41, м.Київ, 01033, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.