Такі факти є позитивом у роботі профспілок, оскільки профспілки у своїх зверненнях та під час переговорів постійно звертали увагу Уряду на необхідність зменшення тарифного навантаження на бюджетні організації та населення.
Федерація профспілок України вже розміщувала раніше інформацію про те, що після досягнення у грудні минулого року домовленості про зниження ціни на природний газ з $408 до $268,5 за тисячу кубометрів в Україні тарифи на газ для бюджетних та комерційних організацій повинні бути перераховані у січні 2014 року.
Згідно з законодавством Держцінінспекція України мала протягом 10 робочих днів провести аналіз розрахунків планованих витрат, що включаються до тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води, під час якого перевірити правильність розрахунку витрат, урахування при їх визначенні прогнозованих обсягів послуг, додержання стандартів, нормативів (норм) витрат і втрат ресурсів, технологічних регламентів та надання вимог щодо надання послуг, а також прийняти виважене рішення щодо надання висновку.
Водночас, Урядом було поставлене завдання профільним міністерствам і відомствам забезпечити перехід суб’єктів господарювання на розрахунки за новими тарифами у найкоротші строки.

Згідно з інформацією Державної інспекції України з контролю за цінами за 5 робочих днів Інспекція видала 479 висновків (98% від загальної кількості підприємств), якими підтверджується економічна обґрунтованість планованих (скоригованих) витрат, пов’язаних з виробництвом, транспортуванням, постачанням теплової енергії, надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Отже, тарифи на опалення та гарячу воду для бюджетних установ і комерційних організацій в Україні з січня 2014 року знижено на 15-22%. При цьому для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, до кінця 2014 року граничний рівень ціни прогнозується незмінний, а для промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання прогнозується поступове, щоквартальне зниження цін.
Крім того, збережено ціну газу на теплову енергію для населення на рівні 1309,2 грн/тис. куб. м, що з урахуванням одночасного зниження закупівельної ціни імпортованого газу забезпечить зменшення видатків з Державного бюджету на компенсацію різниці в цінах закупівлі імпортованого газу та його реалізації на 11,0 млрд грн.
Водночас, надаємо роз’яснення з питання, яке виникає у споживачів під час оплати за газопостачання населення щодо сплати комісійного збору за послуги банку.
Д‎о структури тарифу на постачання природного газу за регульованим тарифом входить стаття «Інші витрати», яка, зокрема, включає такі витрати, як витрати на послуги зв'язку, послуги автотранспорту, оренда споруд, відрядження, витрати на охорону, плата за землю, послуги банку, податки за рахунок собівартості тощо.
Згідно з інформацією НКРЕ України до складу витрат «послуги банку», зокрема, входять витрати, пов'язані з оплатою послуг комерційних банків та інших кредитно-фінансових установ, включаючи плату за розрахункове обслуговування, у тому числі кошти для покриття послуг банків за послуги з прийому платежів за природний газ від населення, облік боргових вимог і зобов'язань, включаючи цінні папери, та облік інших витрат, пов'язаних з грошовим обігом.
При цьому газопостачальні підприємства укладають договори про приймання готівкових платежів від населення за природний газ з відповідними банками.
Таким чином, у роздрібну ціну природного газу для населення включено витрати на послуги банків.
Для визначення переліку банків, з якими укладено договори про приймання готівкових платежів від населення за природний газ, споживачу, щоб не платити зайві кошти, необхідно звернутися безпосередньо до газопостачального підприємства.
    
Департамент бюджетної політики та соціального захисту – відділ цінової політики ФПУ  - www.fpsu.org.ua